Virtuální realita Galerie Na shledanou


 

 
Prototyp virtuální reality Galerie Na shledanou kombinuje ekologicko umělecké projekty reálné galerie s novými díly pro VR. Odehrává se v digitální rekonstrukci hřbitova na Malsičce, kde galerie sídlí v nevyužité ateistické smuteční síni. Jejím posláním je prezentovat kvalitní výtvarné umění, které může napomoci rehabilitovat smrt ve společnosti. Virtuální realita se skládá se z šesti dílů. Proletíte se nebem nad hřbitovem a přistanete v kostele Proměnění Páně, přes hřbitov dojdete do galerie. Zažijete prostorou iluzi malíře a hudebníka Daniela Vlčka. Část podle slavného Mattioliho herbáře ukazuje, jak byla vnímána příroda v renesanci, v Tryzně za vakovlka lukem střílíte na vyhubená zvířata a létáte s jejich dušemi nad hřbitovem lidí. Malíř Josef Bolf postavil s Vojtěchem Radou fialové sídliště podle svých existenciálních obrazů. Do jednoho vstoupíte a ocitnete se opět v duchovní prázdnotě původní socialistické smuteční síně.

VR Galerie Na shledanou má ambici se dále rozvíjet do podoby interaktivního umělecko ekologického díla pro školy a veřejnost a rozvíjet rezidenční pobyty pro umělce pracující s virtuální realitou. Virtuální realita GNS patří mezi první VR galerijní projekty v celé Evropě. 
Naše technologie: Budete moci vyzkoušet VR brýle HTC Vive, je to dokonalé VR zařízení. V rukou máte dva ovladače a na hlavě helmu, na uších sluchátka. HTC Vive na rozdíl od jiných nabízí možnost fyzického pohybu v prostoru cca 4×4 metry.

Předvedeme po domluvě v Praze nebo ve Volyni v Městském muzeu ve Volyni, rádi zapůjčíme zařízení i hru. 
koncepce, scénář, režie: Jan Freiberg
3D animace a výtvarné řešení: Vojtěch Rada
hudba: Ba:zel (Daniel Vlček, Ewelina Chiu)
mluvené slovo: Klára Fleyberková
produkce a PR: Jan Freiberg, Veronika Čechová
nedílnou součástí VR GNS jsou i umělecká díla Daniela Vlčka The Next Song (3d animace: Vojtěch Rada, hudba: Ba:zel) a Josefa Bolfa a Vojtěcha Rady Spannungsbogen (3d animace: Vojtěch Rada, hudba: Ba:zel, mluvené slovo: Josef Bolf)

Oblíbené příspěvky